Новини от индустрията

Олимпийски игри 2024 Женски голф: Лидия Ко спечели златен медал

2024-08-12

Поздравления за Лидия Ко за спечелването на златния медал в състезанието по голф за жени на Олимпийските игри през 2024 г. и демонстрирането на изключителните си голф умения. Albatross Sports, с 30-годишен опит в производството и износа на оборудване за голф, нашите основни продукти покриваткомплекти голф стикове, голф гори, железа за голф, клинове за голф, играчки за голф, чанти за голфкакто и съответните аксесоари за голф. Нашата основна сила се крие в нашата отдаденост на качеството и иновациите, което позволява на спортисти като Ко да се представят по най-добрия начин на световната сцена.

Лидия Ко спечели с два удара в Le Golf National на Олимпиадата в Париж през 2024 г., за да спечели дългоочаквания си златен медал. Новозеландката завърши на 10 под, пред сребърната медалистка Естер Хенселайт от Германия с 8 под и бронзовата медалистка Сию Лин от Китай на 7 под.

27-годишната Ко беше изравнена за преднината на влизане в рунда и направи три бърдита на предните девет, за да поведе. Но тя направи двоен удар на 13-та дупка и падна от преднина с три удара до един удар пред Германката Естер Ханслет, която упражни натиск върху съперничката си, като стреля с 8 под 66 около час пред Ко.

Но Ко устоя през водните затварящи дупки в Националния голф клуб, избягвайки неприятностите и направи четири поредни пара, за да поведе с един удар на финалната дупка пар-5. Ко направи удар на дупката пар-5, удряйки до 6 фута и след това направи два удара, за да спечели с два изстрела.

Нели Корда, защитаващият златен медал за Съединените щати, беше с 1 по-малко. Роуз Джанг се бореше във финалната група, като стреля със 74, за да пропусне бронза с три удара, докато Лилия Ву завърши на 5 повече.

Ко не само може да се нарече най-титулуваният олимпийски голфър в историята на летните олимпийски игри, но също така спечели право да бъде въведен в Залата на славата на LPGA – всичко това на зряла възраст от 27 години. Ко дойде в Париж само с една точка по-малко от 27- праг от точки, необходим за класиране, а златният й медал беше достатъчен, за да я отличи.

Нейните 27 точки включват 18 победи в LPGA Tour (18), две големи шампионати (4), две Varley Trophis (2), две отличия на LPGA Играч на годината (2) и олимпийски златен медал (1).